Dodany przez STKczersk

Przeczytaj przed wyprawą po lesie!

Jak przygotowac sie do wyprawy po lesie

Lasy są miejscem, w którym panuje piękno i spokój. Mogą być ucieczką od naszego zabieganego świata, pozwalając nam połączyć się z naturą w sposób, o jakim wcześniej nie myśleliśmy. Jednak podczas wędrówek po puszczy należy zawsze zachować ostrożność - to, że jest ona piękna, nie oznacza, że za każdym drzewem nie czają się niebezpieczeństwa!

Co robić gdy zgubimy drogę?

Ważne jest, aby zachować spokój i nie wpadać w panikę. Jeśli jest to możliwe, należy cofnąć się do punktu wyjścia.

Jeżeli wydaje się, że nie ma innego wyjścia, jak tylko iść dalej, upewnij się, że każdy stopień został oczyszczony lub przynajmniej obejrzany przed przejściem, aby nie zranić się patykiem lub kamieniem w niewidocznej dziurze; zwróć też uwagę na duże dziury wzdłuż ścieżki!

Jak poruszać się po lesie?

Poruszanie się po lesie nie jest zadaniem, które należy traktować lekko. Jeśli wybierasz się w tę podróż po raz pierwszy, na pierwszy rzut oka może wydawać się to niemożliwe. Ale nie rozpaczaj! Kilka prostych wskazówek pomoże Ci wyznaczyć drogę i sprawi, że przy odrobinie wprawy nawigacja stanie się łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej:

Sprawdź, czy w pobliżu nie ma szlaków lub ścieżek prowadzących do lasu - jeśli nie możesz ich znaleźć, spróbuj przeszukać pobliskie ulice lub budynki, ponieważ zazwyczaj mają one wejścia prowadzące prosto do natury; Zabierz ze sobą dużo jedzenia (zwłaszcza wody), aby uniknąć odwodnienia, a jednocześnie zachować energię, aby wyczerpanie nie przyszło zbyt szybko; nie przesadzaj jednak, ponieważ noszenie większego ciężaru znacznie spowolni bieg.

Gdzie najlepiej wybrać się na wyprawę po lesie?

Panuje powszechne błędne przekonanie, że osoby aktywne na świeżym powietrzu muszą wyruszać na długie wyprawy, aby cieszyć się światem przyrody.

Jednak ci, którzy mieszkają w pobliżu lasu lub parku narodowego, w którym znajdują się szlaki przeznaczone specjalnie do wędrówek i spacerów, z łatwością mogą znaleźć czas co tydzień lub kilka razy w ciągu dnia, aby nawiązać kontakt z Matką Naturą.

Co zabrać ze sobą na wyprawę po lesie?

Apteczkę pierwszej pomocy, dużo wody i przekąsek, mapę lub przewodnik, jeśli go posiadasz, a nie znasz okolicy. Warto zabrać dodatkową odzież na wypadek, gdyby zrobiło się zimniej lub bardziej mokro, niż się spodziewaliśmy. Przyda się też laska, która pomoże zachować równowagę na stromych szlakach.

Przydatny może być także kompas - choć wiele smartfonów jest obecnie wyposażonych w aplikację kompasową, która ułatwia orientację w terenie. Jeśli nie, przed wyprawą wydrukuj sobie mapę Google w wersji offline, aby wiedzieć, gdzie co się znajduje, gdy wszystko będzie niewyraźne.


Kierunki SEO dla stron turystycznych

Pozycjonowanie stron internetowych związanych z turystyką - kluczowe czynniki sukcesu i najlepsze praktyki

Czy zastanawiałeś się, jak sprawić, aby Twoja strona internetowa związana z turystyką była bardziej widoczna w
Dodany przez
Jak przygotować się na nocleg w lesie

Nocleg w lesie – jak się przygotować?

Nocleg w lesie to świetna okazja, aby naładować baterie i cieszyć się przyrodą. Aby jednak wypoczynek był udan
Dodany przez
Konkurs fotograficzny o turystyce

Co musisz wiedzieć o konkursie fotograficznym poświęconym turystyce?

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym o tematyce turystycznej. Robiąc wspaniałe zdjęcia ze swoich p
Dodany przez
Jesienny bieg na orientacje

Jesienny bieg na orientację - co zabrać ze sobą na zawody?

Biegi na orientację to sport polegający na nawigacji do określonego celu przy jednoczesnym omijaniu wcześniej
Dodany przez