Wspólny biwak w lesie po marszu na orientację

Biwak w lesie

Po świetnej zabawie, jaką niewątpliwie jest marsz na orientację, który wyzwala z uczestników duże pokłady energii, organizatorzy konkursu zapraszają na wspólny biwak po lesie, który jest idealnym sposobem na spędzenie wieczoru razem z resztą uczestników.

Jak spędzić udany biwak w lesie?

Zaopatrz się w niezbędny sprzęt i zapasy - pamiętaj o namiocie, śpiworze, zapałkach lub zapalniczce, odzieży ochronnej przeznaczonej do biwakowania w plenerze (spodnie z zamkami na nogawkach), niepsującej się żywności, np. orzechach lub batonach proteinowych, wodzie w butelkach o pojemności 2 litrów każda.

Najlepszym czasem na biwakowanie na zewnątrz są miesiące letnie, kiedy światło dzienne jest długie. W tym okresie światło utrzymuje się do wieczora, co sprawia, że zarówno dzieci, jak i dorośli nie są zbyt zmęczeni brakiem snu.

Co zabrać ze sobą na biwak w lesie?

Składana łopata kempingowa to doskonałe narzędzie, które warto zabrać ze sobą na biwak. Pomoże Ci ona w przygotowaniu paleniska i zebraniu rozpałki na kemping.

Ziemia może być twarda na kolana, co utrudnia wykonywanie tych czynności bez tego prostego elementu wyposażenia. Jeśli jesteś myśliwym lub wędkarzem, składana piła łukowa również się przyda, ale jeśli nie, wystarczy zabrać ze sobą trochę linki, np. paracord!

Jak przygotować się do biwaku w lesie?

Pamiętaj o zabraniu kapelusza, kremu przeciwsłonecznego i środka odstraszającego owady. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo jedzenia na cały dzień, a nawet więcej, jeśli będzie to dzień szczególnie aktywny ze względu na trudny teren (kubki z wodą są również bardzo ważne na wypadek, gdyby ktoś się odwodnił). Bez względu na to, jaką odzież masz na sobie, zawsze najlepiej jest zakładać warstwy, ponieważ to, jak gorąco będzie na zewnątrz, zależy od wysokości, na jakiej się znajdujesz, a także od prognozy pogody w miejscu docelowym.

Nie pij zbyt dużo napojów zawierających kofeinę, takich jak kawa, które mogą utrudniać wchłanianie płynów do organizmu podczas wysiłku fizycznego - to tylko pogarsza odwodnienie!


Kierunki SEO dla stron turystycznych

Pozycjonowanie stron internetowych związanych z turystyką - kluczowe czynniki sukcesu i najlepsze praktyki

Czy zastanawiałeś się, jak sprawić, aby Twoja strona internetowa związana z turystyką była bardziej widoczna w

Dodany przez STKczersk
Jak przygotować się na nocleg w lesie

Nocleg w lesie – jak się przygotować?

Nocleg w lesie to świetna okazja, aby naładować baterie i cieszyć się przyrodą. Aby jednak wypoczynek był udan

Dodany przez STKczersk
Konkurs fotograficzny o turystyce

Co musisz wiedzieć o konkursie fotograficznym poświęconym turystyce?

Zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym o tematyce turystycznej. Robiąc wspaniałe zdjęcia ze swoich p

Dodany przez STKczersk
Jesienny bieg na orientacje

Jesienny bieg na orientację - co zabrać ze sobą na zawody?

Biegi na orientację to sport polegający na nawigacji do określonego celu przy jednoczesnym omijaniu wcześniej

Dodany przez STKczersk